úterý 2. prosince 2014

Knižní shrnutí: srpen, září a říjen


Knižní shrnutí je moje vlastní rubrika, která se na blogu objevuje každý měsíc.

Knižní shrnutí - tentokrát tři měsíce dohromady ( a zaroveň velmi málo nových knižních přírůstků).Nové knihy v knihovničce

http://neoluxor.cz/files/3/9788074474057.jpgAliance – při cestě z letní dovolené jsem se s rodiči stavila v knihkupectví. Měla jsem v té době rozečtenou Rezistenci, a tak volba – kterou si jen koupím? – padla právě na Alianci
 ( fotografie není k dispozici, protože knihu má zrovna půjčenou kamarádka  knihu mám již doma, ale venkovní počasí bohužel nepřeje mým fotografických pokusům :/)


Divergent  - aneb druhá návštěva knihkupectví a moje první kniha v angličtině 

Bílý tesák - recenzní výtisk od Omegy a zároveň velmi milé překvapeníZ knihovny

V pasti  – kniha je moc pěkně provedená po grafické stránce. Zbývá počkat na první letošní sníh a pustit se do čtení :)
Knihy o cestování časem mám ráda ( zvláště o cestování do dob minulých) a tak se ke mně dostala ta, jenž nese názevRozděleni časem  . Po přečtení anotace mě trochu překvapilo, že se v tomto případě bude cestovat jen o nějakých pár hodin zpátky.

Úplně čirou náhodou můj pohled upoutal
Vlk samotář od Jodi Picoultové. Od této autorky jsem si delší dobu chtěla něco přečíst a vypadá to tak, že premiéru budu mít právě s touto knihou.Skotsko – kvůli této knížce s červeným puntíkem jsem musela v knihovně podepisovat s
 peciální papír – kniha přesahující hodnotu 500 Kč ( to mě zaráží, proč jsem nic takového nepodepisovala, když jsem si půjčovala Hru o trůny :D ). Skotsko je nádherná země ( mám moc ráda skotský folklor :) ) a tento průvodce je velmi příjemným zpestřením mé běžné četby. A navíc v něm nejsou strohá fakta, ale zkušenosti tamějších obyvatel. 

16 komentářů:

 1. Divergenci bych si chtěla přečíst. :))

  OdpovědětVymazat
 2. Sériu Divergencia mám už celú prečítanú, ale stále si myslím, že autorka mala napísať len prvý diel. Totiž posledný diel neskončil vôbec podľa mojich predstáv a trochu tú sériu pokazil. :/ V pasci som taktiež čítala. Bola to taká oddychová literatúra, ale skôr pre trinásťročné deti, takže už ju neplánujem viackrát čítať.
  Pekné kúsky inak. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkné přírůstky do knihovničky :) Zaujal mě Vlk samotář, asi se po něm taky poohlédnu v knihovně :) Už jsi ho četla?A co na něj říkáš? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlka samotáře jsem zatím nečetla, ale doufám, že se mi bude líbit :)

   Vymazat
 4. U nás už byl první sníh :D, tak se ptám, jestli už jsi začala číst V pasti, protože to vypadá zajímavě. A na Rozděleni časem se taky chystám, hned jak bude víc času :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás už také! :D V pasti jsem bohužel ještě číst nezačala ( asi si budu muset počkat na druhý sníh :D).

   Vymazat
 5. Alianci si chci konečně přečíst. Už bych chtěla mít celou sérii dočtenou. Od Jodi Picoultové si chci taky něco přečíst. Ale asi nezačnu zrovna Vlkem samotářem (i když nevypadá špatně). Skvělé kousky! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné knihy.. Já bych jich měla asi o trochu víc, ale i tohle je krásná hromádka zajímavých knih. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Musím opravdu uznat, že jich málo je :D

   Vymazat
 7. Ten anglický přebal Divergent, to je nádhera!

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář vám moc děkuji :)