neděle 24. března 2013

Posuď knihu podle obalu (4)

Nedělní meme z dílny Syki. Cílem je vybrat jednu libovolnou knihu, napsat její anotaci a zhodnotit obálku.

Název knihy: Anna krví oděná
Autor:   Kendare Blake
Anotace:  Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

Můj názor:   Nejdřív vás bude obálka děsit. Potom vás začne lákat, abyste si knihu přečetli.A nakonec ji budete držet v rukou a nebudete od ním moci odtrhnout oči.
Opravdu smekám , moc povedená obálka. Přesně tak si Annu představuji  - černé vlasy, s kterými si pohrává vítr a sněhobílé šaty, z kterých odkapává krev.
Viděla jsem i jinou obálku,ale ta s bílými šaty je jednoznačně hezčí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý komentář vám moc děkuji :)